Seks, czyli zbliżenie dwojga ludzi może się odbywać na różne sposoby (całowanie, lizanie, stosunek płciowy itd.) i z różnych powodów, na przykład z chęci posiadania dzieci, wyrażania miłości, czy też po prostu poczucia bliskości drugiej osoby. Oprócz przyjemności, jaką niesie ze sobą uprawianie seksu, odnosimy również wiele korzyści, takich jak wzmocnienie naszej odporności, zmniejszenie stresu, obniżenie ciśnienia, uszczęśliwienie, łagodzenie bólu, spadek wagi i poprawienie naszego wyglądu.

Seks a wygląd 

Dostateczna ilość seksu w ciągu tygodnia sprawia, że człowiek wygląda o wiele młodziej, niż jego rówieśnicy. Dzieje się tak, ponieważ podczas kochania się wydzielane są przez organizm hormony, które są odpowiedzialne za utrzymanie ciała w dobrej formie. U kobiety jest to estrogen, u mężczyzn natomiast testosteron. Seks działa na nas nie tylko odmładzająco, ale również upiększająco, ponieważ usuwa z organizmu toksyny oraz wyrównuje poziom hormonów. Trądzik przeważnie jest efektem nieprawidłowego funkcjonowania hormonów, dlatego też stosunek pomaga nam go zwalczyć, co działa jednak w przypadku osób nie mających z nim większego problemu. Stosunek poprawia krążenie krwi w naszym ciele, przez co dotlenia skórę, sprawiając, że jest ona w lepszej kondycji. 

Wpływ seksu na stres 

Każdego dnia towarzyszą nam stresujące sytuacje i częste złe samopoczucie, jednak może nam w tym pomóc właśnie seks, który sprawia, że stres znika, a na miejscu złego samopoczucia pojawia się uczucie szczęścia i zadowolenie, co jest możliwe dzięki wytwarzanej podczas stosunku serotoninie. Seks ma dobry wpływ również na naszą koncentrację i kreatywność, co jest z kolei skutkiem lepszego dotlenienia podczas wysiłku towarzyszącemu zbliżeniu. 

Seks a choroby serca 

Uprawiając seks regularnie, dbamy o nasze dobre zdrowie w przyszłości. Dzięki wysiłkowi, jaki ma serce podczas stosunku, pracuje ono szybciej, bardziej efektywnie, co zapobiega problemom z nadciśnieniem w przyszłości, co z kolei prowadzi do zmniejszenia ryzyka dostania zawału. 

Wpływ seksu na odczuwanie bólu 

Endorfiny, które uwalniają się w naszym organizmie podczas uprawiania seksu działają przeciwbólowo. Wytwarzana jest wtedy również oksytocyna, która tak samo jak endorfiny, zwalcza ból. Dlatego też, gdy boli głowa, nie powinno się seksu unikać, ale wręcz przeciwnie. 

Seks – sposób na odchudzanie 

Seks jest idealnym sposobem na odchudzanie. Nie dość, że sprawia nam przyjemność, to nie musimy już iść na siłownię, gdyż dzienną dawkę treningu mamy za sobą, tak więc uprawiając seks regularnie nasza sylwetka będzie wyglądać lepiej. 

Seks, czyli jak żyć długo i szczęśliwie 

Dzięki temu, że podczas odczuwania przyjemności uwalnia się hormon szczęścia, nasze samopoczucie się poprawia, jesteśmy szczęśliwi, a co więcej, wytwarza się wtedy także hormon długowieczności. Tak więc receptą na długie i szczęśliwe życie jest regularne odbywanie stosunku z partnerem.  

Seks niesie ze sobą tak wiele korzyści, że nie powinniśmy z niego rezygnować. Dla zaawansowanych, aby podkręcić klimat w trakcie romantycznego wieczoru w sypialni, warto zaopatrzyć się w różne erotyczne akcesoria, przydatna będzie również bielizna BDSM. Jeśli natomiast partner lub partnerka ma swój pierwszy raz przed sobą i boi się rozpocząć pełną aktywność seksualną, warto zastosować petting techniki