Szukasz inspiracji na zmysłową grę wstępną? A może chcesz zaskoczyć swoją drugą połowę romantycznym relaksem we dwoje? Masaż erotyczny to propozycja, która sprawdzi się idealnie! Jak go wykonać, by dostarczył niezapomnianych doznań? Przedstawiamy kilka podpowiedzi, dzięki którym Twoje masaże osiągną poziom mistrzowski!

Jak przygotować masaż erotyczny?

Jeśli chcesz, by Twój masaż erotyczny intensywnie działał na wszystkie zmysły, zadbaj o odpowiednią atmosferę. Przyciemnione światło, relaksująca muzyka czy zapalone świece sprawdzą się znakomicie! Pamiętaj też o odpowiedniej temperaturze pomieszczenia, ponieważ osobie masowanej nie może być zimno. Pomocny może okazać się również gruby pled lub ręcznik, którym okryjesz jej ciało.

Co warto mieć pod ręką?

Dobry masaż erotyczny nie obędzie się bez aromatycznych kosmetyków, które natłuszczą ciało i ułatwią wykonywanie ruchów masujących. W urozmaiceniu relaksu doskonale sprawdzą się zestawy złożone z olejków o różnych właściwościach. Ciekawą alternatywą mogą okazać się również świece do masażu. Chcesz zintensyfikować doznania? Wykorzystaj dodatkowe narzędzia, które urozmaicą stymulację poszczególnych partii ciała. Wśród ciekawych akcesoriów warto wymienić np. kamienie do masażu i wibratory. Idealnie sprawdzi się również opaska na oczy!

Jak zrobić dobry masaż erotyczny?

Wykonanie dobrego masażu erotycznego nie wymaga umiejętności ani doświadczenia. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, przed masowaniem rozgrzej dłonie. Stymulację zacznij od ruchów delikatnych i dopiero po nich przystąp do intensywniejszego ucisku. Masuj całą dłonią – możesz ugniatać nią mięśnie, wykonywać ruchy koliste czy oklepywać ciało luźnymi palcami. Siłę nacisku postaraj się dostosować do konkretnej partii ciała. Duże mięśnie możesz docisnąć, małe lepiej potraktować delikatnie.

Masaż erotyczny – o czym pamiętać?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z masażem erotycznym? Postaw na stymulację dużych grup mięśni, np. pleców, ud czy pośladków. Unikaj tych partii ciała, na których skóra znajduje się blisko kości. Zrezygnuj z uciskania kręgosłupa – szczególnie jego części szyjnej. Ze względu na delikatność narządów wewnętrznych nie poleca się także masowania brzucha.

Masaż erotyczny to doskonały pomysł na czas spędzony we dwoje. Idealnie sprawdzi się zarówno podczas upalnych, jak i zimowych wieczorów. Może stać się również formą wyjątkowego prezentu, który uzupełni celebrację wspólnych okazji, np. rocznic czy Walentynek.