Pocałunek daje dużo przyjemności. Daje poczucie motylków w brzuchu. Jest to przyjemność, którą najczęściej odczuwają osoby dążące się głębokim uczuciem. Dla każdego z nas pierwszy pocałunek był ogromnym przeżyciem, które nie zapomnimy do końca życia. Całowanie wprawia nas w nadzwyczajny nastrój.

Musimy jednak pamiętać, że pocałunek nie polega na wpychaniu swojego języka na siłę do ust drugiej osoby. Pocałunek musimy być przyjemny i delikatny. Na początku wystarczy zwykłe muskanie warg, dopiero później można wsuwać język coraz głębiej. Pamiętajmy również, że pocałunek nie polega na siłowaniu. Nie należy naciskać na partnera tak mocno, że nie będzie mógł złapać oddechu. Nie wolno również zbyt często przerywać penetracji, bo szybko można zepsuć romantyczny nastrój. Można oczywiście na chwile przerwać pocałunek w celu złapania powietrza i przeznaczyć ten czas na całowanie po na przykład po szyi.

Dla większości osób pocałunki są dowodem bliskości i wprowadzają w nadzwyczajny nastrój. Warto zachować w tym momencie szczególną delikatność. Pamiętajmy, że powinny być dowodem łączącego dwojga ludzi uczucia. W innym przypadku, doznania nie będą tak wyjątkowe, a pocałunek może być jedynie mechanicznym działaniem.