Kompleksy związane z rozmiarem członka ma niemal co drugi mężczyzna. Z badań amerykańskich naukowców z Uniwersytetów w Kalifornii i Nowego Meksyku wynika, iż ponad 40% mężczyzn jest niezadowolonych z rozmiarów swojego penisa.

Kompleks małego penisa w oczach seksuologów

Przeciętny penis wśród polskiej społeczności ma rozmiar 15,6 centymetra. Według tej statystyki, Polacy są w samej czołówce pod tym względem jeśli chodzi o Europę. To jednak nie ma najmniejszego wpływu na występowanie “kompleksu małego penisa” także wśród Polaków.

Seksuolodzy przekonują, że problem rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy wymiary penisa we wzwodzie są mniejsze bądź równe 7-8 centymetrów. Wówczas mamy do czynienia z tzw. mikropenisem – dolegliwością wywołaną przez niedobór androgenów w organizmie.

Mężczyźni bardzo często obawiają się, że ich przyrodzenie jest zbyt małe, by zapewnić pełną satysfakcję swojej partnerce. Ten mit można również bardzo szybko obalić, wszakże głębokość pochwy to zaledwie 10 centymetrów. Oznacza to, że posiadając członka o takiej długości jesteśmy w stanie przeprowadzić pełną penetrację.

Nie jesteś zadowolony z rozmiaru swojego penisa? Dowiedz się jak go powiększyć na: http://jakzwiekszycpenisa.pl

Czy rozmiar ma znaczenie? – wyniki ankiety przeprowadzonej wśród kobiet

Na temat rozmiarów penisa przeprowadzano wiele różnych, ciekawych dyskusji i analiz. W 2002 roku odpowiedź na pytanie “czy rozmiar ma znaczenie?” postanowił uzyskać doktor Francken.

Kwestionariusze wraz z pytaniami o znaczenie grubości i długości penisa zostały rozdane 375 kobietom. Tylko 45% z nich postanowiło podzielić się odpowiedziami na te intymne pytanie, mimo, że ankieta była anonimowa. Przez to – dr Francken sugeruje ostrożnie wyciągać wnioski z wyników. A te prezentowały się następująco:

20 procent badanych uznało, że penis i jego długość jest ważna. Tylko 1% stwierdziło, że ma najważniejsze znaczenie. Z kolei 55% uznało, że nie jest to ważne, a 22%, że problem jest całkowicie nieistotny. Nieco więcej kobiet przyznało, że grubość prącia ma znaczenie (32%).

Kompleks małego penisa – czy można go wyleczyć?

Niezadowolenie z rozmiarów swojego penisa może być wynikiem różnych czynników, takich jak lęk przed odrzuceniem czy strach przed reakcją kolegów w szatni. Wpływ na brak akceptacji może mieć również związek z wyobrażeniami spowodowanymi oglądaniem filmów dla dorosłych, gdzie często aktorzy w nich występujący mają ponadprzeciętne rozmiary członków.

Kompleks małego penisa można oczywiście wyleczyć. Aby to uczynić należy skonsultować się ze specjalistą – seksuologiem. W zdecydowanej większości przypadków psychoterapia jest wystarczająca, aby odzyskać pewność siebie.

Mężczyźni, którzy są zdecydowani na zabieg powiększania penisa mają do dyspozycji kilka nieinwazyjnych rozwiązań, takich jak:

Zalecamy w pierwszej kolejności realizować właśnie tego typu zabiegi, zanim poddamy się chirurgicznym procesom, takim jak: aplikacja kwasu hialuronowego lub nacięcie więzadeł.

Więcej informacji na temat naturalnych tabletek na powiększanie penisa znajdziesz na memberxxl.pl.