Z biegiem lat libido i poziom testosteronu spada w zastraszającym tempie. Jest to spowodowane działaniem wielu czynników, ale można zapobiec wypaleniu namiętności w związku.

W poradniach, na blogach, czy w czeluściach internetu możemy wiele przeczytać na temu pobudzenia namiętności w związku i sposobach na zwiększenie swoich seksualnych doznań. Jednak nie zawsze te wszystkie porady, czy ciekawostki, są wypróbowane. W jaki sposób dobrze je wykorzystać? Czy są jakieś inne metody na podkręcenie temperatury w partnerstwie? Oczywiście! Więcej na ten temat przeczytamy w tym artykule.

Zadbaj o swoją sypialnię

Sypialnia to z całą pewnością miejsce snu, relaksu i intymności. Jeśli odpowiednio zadbamy o jej atmosferę i detale, możemy być zaskoczeni efektami, które zobaczymy. Warto postawić na czerwoną jedwabną pościel, świece, czy tacę na kieliszki z winem. Zadbajmy również o nastrojową muzykę i całkowitą intymność tego miejsca.

Przez żołądek do pożądania – afrodyzjaki

Wiele potraw możemy wzbogacić w pobudzające afrodyzjaki. Najlepszymi dla testosteronu są owoce morza, gałka muszkatołowa, imbir oraz arbuzy i brzoskwinie. Z kolei na Panie świetnie zadziała odrobina anyżu, szafranu i miłorzębu dodanego do potrawy. Przyprawy możemy wsypać do zup, sosów i sałatek. Popularne owoce morza możemy podać na romantyczną kolację przy świecach i lampce dobrego wina.

Kiedy warto odwiedzić seksuologa

Jeśli naturalne metody niewiele działają, możemy udać się do gabinetu seksuologa w Częstochowie http://andrzejkubat.pl. Tam znajdziemy rozwiązanie każdego problemu nie tylko w łóżku, ale i w związku. Seksuolog to osoba, która potrafi zbadać już po rozmowie z nami, w czym tkwi przyczyna naszego problemu. Być może chcemy eksperymentować w łóżku, ale mamy obawy, by wyjawić to przed swoim partnerem. Równie dobrze przyczyną braku zainteresowania seksem może być spadek hormonów, które odpowiadają za pozom libido i testosteronu. Wszystko to sprawdzi seksuolog.

Dlaczego nie warto obawiać się seksuologa?

Rozmowa z lekarzem z całą pewnością rozwieje nasze obawy i wątpliwości oraz pomoże nam zobaczyć w czym tkwi problem. Nie warto obawiać się gabinetu seksuologa, ponieważ to człowiek taki sam, jak każdy z nas. Pamiętajmy również, że seks odgrywa dużą rolę w związku i nie powinniśmy bagatelizować problemu jego braku.

Nawigacja serii<< Rodzinna perfidia cz.5