ragged-dress-1736283_640

Partnerstwo i seks to takie dwie rzeczy, które sprawiają, że związek kwitnie, a miłość jest co rusz jest dopieszczana i pielęgnowana. Jednak czasami są pewne przeszkody, które zaburzają popęd seksualny. Co robić?

Głębokie uczucie

,,Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty”, tak zaczyna się bardzo znana piosenka, która do dzisiaj podbija nasze serca. To prawda, aby relacja uczuciowa kwitła, potrzebny jest też seks i namiętność. Czasami zmuszamy się do pieszczot i zabaw erotycznych, żeby nie zawieść drugiej połowy i aby ją zaspokoić. Jednak prawdziwy i gorący seks musi być spontaniczny i przede wszystkim z korzyścią dla obojga partnerów. Z wiekiem, zapominamy o pewnych niezbędnych ku temu krokach lub po prostu nasz poziom testosteronu jest bardzo niski. Również kobiety cierpią na zanik libido lub jego gwałtowny spadek. Kuracje medykamentami to dobry krok, ale nie na długo. Co zrobić, żeby cieszyć się seksem zawsze, a nie tylko ,,po tabletce”?

Trzy słowa dla obojga

To fakt, że problemy z erekcją lub niskim libido idą w górę wśród statystyk naszych naukowców. Jednak jaka jest prawdziwa przyczyna braku apetytu na seks? Może nie dbasz o siebie wystarczająco? Może Twój partner już nie budzi w Tobie tych przyjemnych motyli, które towarzyszyły Ci przed każdą pierwszą i kolejną randką? Czasami to my sami sprawiamy, że mąż, kochanek czy partner nie ma ochoty na igraszki. W taki wypadku nie pozostaje nic innego jak wziąć się za siebie. Dotyczy to i Pań i Panów po równo. Nie ma tutaj zasady, że to tylko kobieta ma być pachnąca i piękna, a mężczyzna ma prawo żądać od niej seksu i erotyzmu. To wszystko trzeba podzielić po równo. Zarówno facet jak i kobieta muszą dbać o siebie pod każdym względem. Jeżeli mimo starań masz problem ze strefą erotyczną swojego życia, może czas odwiedzić seksuologa? Na myśl o zwierzaniu się obcej osobie pomyślisz, że to absurdalny i niedorzeczny pomysł, ale uwierz, że warto. I co ciekawe to częściej kobiety niż mężczyźni proponują takie rozwiązanie. Wiemy, że stereotypy nadal biorą górę w dwudziestym pierwszym wieku, bo przecież kto to widział chodzić do seksuologa, dawniej to… i dawniej tamto. My głęboko wierzymy w to, że nie ma wstydu i nie ma tabu, seksuolog to człowiek taki jak Ty i na pewno pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w problemach seksualnych.