Satysfakcja z życia seksualnego jest bardzo ważna dla utrzymania i rozwoju relacji obojga partnerów, co niewątpliwie przekłada się na poczucie wzajemnej atrakcyjności, a przez to niewątpliwie na zdrowie psychiczne i fizyczne. W ciągu swego życia kobieta narażona jest na wiele czynników, jakie obniżają jakość czerpanej z seksu przyjemności, jeśli jej całkowicie nie eliminują. Oprócz wielu istotnych technik poprawiających komfort i zdrowie intymne kobiet, dziś bez wątpienia najskuteczniejszą na rynku usług ginekologii estetycznej jest laser MonaLisa Touch.

Liczne porody, okres menopauzy oraz problemy z nietrzymaniem moczu, a do tego spadek napięcia pochwy i jej fizjologiczne rozluźnienie, jakie dochodzi  z wiekiem, to dolegliwości, jakie standardowo wpływają na spadek poziomu odczucia satysfakcji związanej z życiem seksualnym, a przyjemność coraz częściej zastępuje dyskomfort. Nie zawsze też pomagają ćwiczenia Kegla, a już tym bardziej nie we wszystkich przypadkach ratunkiem jest skalpel, szczególnie w czasach, w których medycyna odchodzi powoli od inwazyjnych technik leczenia.

Dlaczego laser MonaLisa Touch™?

MonaLisa Touch™ jest obecnie najnowocześniejszym laserem do zabiegów ginekologii estetycznej, jaki pozwala odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić jej nawilżenie. Laserowe obkurczanie pochwy to nieinwazyjny zabieg korygujący, który za pośrednictwem energii lasera po wprowadzeniu jego głowicy do pochwy, ogrzewa jej tkanki, doprowadzając do obkurczenia włókien kolagenu i zmniejszenia tym samym naświetlanej błony śluzowej wskutek mikrourazów. Wzrost napięcia tkanek, ich elastyczności oraz zmniejszenie obwodu pochwy, jaki jest następstwem zabiegu zwiększają przyjemność czerpaną z seksualnych doznań. Dzięki rewitalizacji pochwy, zwiększa się jej nawilżenie, a tym samym zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy, co ma ogromne znaczenie w przypadku defektów zewnętrznych narządów płciowych – podkreśla lek. med. Katarzyna Mosoń, ginekolog i ekspert Kliniki Sthetic.

Jakie są wskazania do laseroterapii MonaLisa Touch™?

Z terapii mogą skorzystać nie tylko kobiety po porodach zmagające się z luźną pochwą, ale także panie w okresie menopauzy i po, u których proces starzenia dotyczy także narządów intymnych. W tym okresie blisko połowa kobiet wskutek zmian hormonalnych i spadku estrogenu doświadcza przykrych dolegliwości w postaci podrażnienia, świądu czy nietrzymania moczu (NTM). Jak tłumaczy specjalista z Kliniki Sthetic – http://sthetic.pl/ – to właśnie leczenie NTM było pierwotnym celem terapii z wykorzystaniem MonaLisa Touch™, które rozwinęło się w stronę laserowego obkurczania pochwy oraz rewitalizacji narządów intymnych po tym, jak zaobserwowano korzystne działania energii lasera pod kątem wzrostu satysfakcji seksualnej u pacjentek leczonych z powodu nietrzymania moczu.

Na co zwracać uwagę?

Zabieg w nieinwazyjny sposób pozwala zregenerować błonę śluzową pochwy i przywrócić naturalne pH pochwy. Jednak zanim zdecydujemy się na taką procedurę, należy ją skonsultować z lekarzem ginekologiem, który musi wykluczyć wszystkie inne czynniki odpowiedzialne za dyskomfort, a tym bardziej infekcję, która jest głównym przeciwwskazaniem do zabiegu. Po jej wyleczeniu, można skorzystać z laseroterapii pod warunkiem, że pacjentka nie planuje ciąży.

Zabieg jest bezkrwawy, bezbolesny i zapewnia szybkie gojenie tkanek, dzięki czemu proces rekonwalescencji trwa około tygodnia. Pełen efekt zabiegu, a więc lepiej nawilżona i ciaśniejsza pochwa odczuwalny jest po miesiącu i utrzymuje się przez około dwa lata. W zależności od wskazań i indywidualnych potrzeb, powtórzyć go można po upływie miesiąca.