girl-1258739_640

Życie erotyczne jest ważne dla większości ludzi. Jeśli jest dobre, korzystnie wpływa na związek i pomaga wzmocnić więź między partnerami. Niestety, nie w każdym związku stosunek wiąże się z radością i satysfakcją. Problemy dotykające sfery seksualności często są wstydliwe, dlatego partnerzy niechętnie o tym rozmawiają.

Po pierwsze komunikacja
Czasem zdarza się, że niezadowolenie z pożycia wynika przede wszystkim z braku rozmów na ten temat. Partnerzy narzekają, że nie jest, tak, jak by chcieli, że partner robi coś, co jest nieprzyjemne, lub nie robi czegoś, co chcielibyśmy robić. Często kobietom nie odpowiada zbyt krótka gra wstępna lub niedopasowana do ich seksualności, na przykład partner nie poświęca wystarczająco dużo czasu na pieszczoty łechtaczki, która jak wiadomo jest najsilniej unerwiona. Mężczyźni natomiast skarżą się na bierność kobiet, a także na zbyt małą częstotliwość stosunków. Jeśli w związku pojawiają się tego typu problemy, warto o tym porozmawiać. Trudno oczekiwać od drugiej osoby, że wszystkiego się domyśli, a szczera rozmowa na temat seksu i swoich potrzeb, a nawet fantazji może okazać się pierwszym elementem naprawdę udanego stosunku.

Nuda w łóżku
Długoletnie związki mają swoje atuty, takie jak poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Niestety, z biegiem lat partnerzy przyzwyczajają się do siebie, stają się dla siebie nawzajem mniej atrakcyjni, a seks zaczyna być rutynowy i zwyczajnie nudny. Na szczęście jest wiele sposobów, aby urozmaicić życie seksualne. Można sięgnąć po różne książki i wypróbować nowe pozycje, lub poszukać nowych miejsc, gdzie uprawianie miłości dostarczy dodatkowych wrażeń. Dla jednych będzie to blat kuchenny, a dla innych piękne okoliczności przyrody, wszystko zależy od upodobań. Oprócz tego dobrym pomysłem może okazać się sięgnięcie po różnego typu gadżety. Akcesoria erotyczne eRozkosz to oferta skierowana właśnie do osób szukających różnego rodzaju urozmaiceń w seksie. Być może wystarczy nowa, zmysłowa bielizna erotyczna, aby pobudzić wyobraźnię, lub ciekawe, seksowne przebranie, które wniesie dreszczyk emocji. Wśród akcesoriów erotycznych można znaleźć też interesujące drobiazgi dla par, takie jak różnego rodzaju gry erotyczne, opaski na oczy czy kajdanki. Dla wymagających natomiast przydatne mogą okazać się dilda eRozkosz pozwalające na wypróbowanie czegoś innego i dostarczenie większej ilości doznań. Warto wybierać gadżety wspólnie, by obie strony były zadowolone, a nie zniesmaczone, bo ostatecznie ma to być dobra zabawa dla obojga. Co więcej, tego typu wspólne zakupy mogą dodatkowo zwiększać apetyt na zbliżenia.

Kiedy potrzeba pomocy specjalisty?
Niestety, nie w każdym przypadku dostarczanie dodatkowych wrażeń będzie pomocne. Czasem zdarza się, że jedna ze stron jest bardzo zamknięta w sobie i unika zbliżeń, jak i rozmów na ten temat. W przypadku mężczyzn niekiedy bywa to związane z wiekiem, na szczęście są lekarstwa poprawiające potencję. Gorzej wygląda sytuacja, kiedy kryją się za tym kompleksy lub różnego rodzaju traumatyczne doświadczenia z poprzednich związków, co z kolei może niekorzystnie wpływać na erekcję. To natomiast prowadzi do unikania stosunków i coraz większych problemów, zamknięcia w sobie. Jeśli partner nie wykazuje inicjatywy i unika kontaktów seksualnych, ale preferuje masturbacje, pomoc psychologa jest jak najbardziej wskazana. Podobnie jest w przypadku kobiet, które doświadczyły różnego rodzaju traum, na przykład molestowania. Okazuje się, że nawet po przykrych przejściach seks nadal może być piękny i przyjemny. Czasem potrzeba tylko więcej wyrozumiałości, czułości i zaufania.