Gadżety erotyczne wykorzystać można w parach, jak również w pojedynkę. Odpowiednio dobrane pozwolą poznać swoje ciało i potrzeby, zapewnią także niezwykle przyjemne chwile. Ich wybór może okazać się dość trudny, zwłaszcza, gdy jest to nasze pierwsze podejście do zakupu tego rodzaju akcesoriów. Od czego warto zacząć i jakie gadżety dedykowane są kobietom?

Nie bój się eksperymentować

Mnóstwo kobiet nie jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Po części może odpowiadać za to ich mała świadomość na temat własnych ciał. Seksuolodzy zalecają eksperymenty z użyciem gadżetów erotycznych. Dzięki nim można rozpoznać własne reakcje na dodatkową stymulację. Te z Pań, które dobrze wiedzą czego oczekują od partnera, znacznie częściej czerpią satysfakcję ze zbliżeń intymnych. Orgazm sprawia, że nie tylko czujemy się, ale również wyglądamy lepiej. Ponadto, pozwala zredukować stres i naładowuje pozytywną energią.

Rodzaje gadżetów erotycznych

W sklepach z asortymentem erotycznym występuje bardzo bogaty wybór różnego rodzaju akcesoriów. Znaczna część z nich dedykowana jest kobietom. Wśród nich znaleźć można m.in. wibratory, masażery łechtaczki, kulki gejszy, dildo, wibrujące jajeczka, korki analne i wiele innych. Na które z nich się zdecydować?

  • Wibrator – to najpopularniejszy gadżet erotyczny, występujący w licznych odmianach czy kształtach. Wykonany może być z wielu materiałów, najlepszym z nich będzie jednak cyber skóra. Unikać należy za to wibratorów metalowych. Pierwszy wibrator powinien być niedużych rozmiarów, dobrze wybierać te z funkcją wibracji i możliwością jej regulacji. Wówczas łatwiej dostosować go do swoich potrzeb. Kobiety powinny zainteresować się szczególnie wibratorem przeznaczonym do stymulacji punktu G.
  • Masażer łechtaczki – idealny jako pierwszy gadżet erotyczny. Jak sama jego nazwa wskazuje, wykorzystuje się go do stymulacji łechtaczki, co sprawia, że znacznie łatwiej można osiągnąć orgazm. Są bardzo dyskretne z uwagi na niewielki rozmiar i okrągły, nieco spłaszczony kształt. Do wyboru są także masażery mini, zakładane na palec.
  • Kulki gejszy – zapewniają większe odczucia w czasie stosunku. Mogą być również wykorzystywane do dbania o zdrowie intymne. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest ćwiczenie mięśni Kegla. Kulki gejszy dostępne są przeważnie w zestawach, gdzie znajduje się od 3 do 4 kulek różniących się rozmiarem. Dla osób początkujących zaleca się rozpoczęcie ćwiczeń od najmniejszej kulki.
  • Wibrujące jajka – mogą zastąpić wibrator lub masażer łechtaczki. Są o wiele wygodniejsze w użyciu, ponieważ steruje się nimi za pomocą dodatkowego pilota. Skupić można się zatem na przyjemności. Dostępnych jest kilka poziomów wibracji, dlatego zabawa jest jeszcze bardziej urozmaicona. Ponadto, są wykonane z miłego w dotyku materiału.

W sex shopach znajduje się o wiele więcej akcesoriów erotycznych, dlatego każda z Pań może znaleźć coś dla siebie. Ich rozmiar, kształt, czy materiał wykonania także mają znaczenie. Warto wybierać te gadżety, które później będzie można wykorzystać w parach, dzięki temu życie erotyczne stanie się jeszcze lepsze i bardziej urozmaicone.