Impotencja, to dość poważny problem wśród mężczyzn. Mężczyźnie zazwyczaj nie przyznają się do swoich niedoskonałości. Tym bardziej kiedy podczas stosunku maja problem z wzwodem. Przyczyną tego problemu najczęściej jest stresujący tryb życia, choroby naczyń, palenie papierosów, a nawet nieodpowiednia dieta. W dzisiejszych czasach problem ten dotyczy coraz większej liczby mężczyzn.

Zaburzenia erekcji, to dolegliwość, która sprawia, że mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć wzwodu członka. Problem ten występuje u coraz młodszych mężczyzn i uniemożliwia odbycie stosunku seksualnego. Badania ukazują, że z problemem tym styka się 50% mężczyzn między 40 a 70 rokiem życia. Impotencja dla wielu mężczyzn oznacza koniec życia seksualnego, przez co w znacznym stopniu obniża im się poczucie własnej wartości. W takim wypadku najlepiej udać się do specjalisty. W dzisiejszych czasach istnieją skuteczne metody leczenia impotencji. Ważna jest również pomoc i wyrozumiałość płci przeciwnej. Partnerka w takim wypadku powinna wspierać mężczyznę, być oparciem. Kobieta, aby pomóc swojemu mężczyźnie walczyć z tą dolegliwością może zastosować kilka sztuczek. W tym wypadku ważna jest gra wstępna, której celem jest podniecenie partnera. Próba wywołania wzwodu nie zawsze kończy się sukcesem. Nie należy się jednak poddawać tylko próbować dalej. Bliskość i wyrozumiałość ze strony kobiety sprawi, że mężczyzna nie będzie wstydził się swojego problemu i z pewnością uda się do specjaliści. Niestety nie każdy mężczyzna ma odwagę przyznać się do impotencji, bagatelizuje problem i nie próbuje tego zmienić.

Impotencja w dzisiejszych czasach nie przekreśla życia seksualnego. Istnieją bowiem skuteczne metody leczenia. Terapia, lekarstwa sprawiają, że problem po kilku miesiącach znika. Mężczyźni ze względu na wstydliwy temat często nie przyznają się do problemów z erekcją, przez co tracą szansę na cudowne życie seksualne. Pamiętajmy, że problem sam się nie rozwiąże.