Od czego zależy libido?

Poziom libido może być różny u kobiet i mężczyzn, co może być uzależnione nie tylko od wieku i hormonów, ale także od naszego trybu życia, diety czy stanu naszego zdrowia. W przypadku kobiet to przebieg cyklu miesiączkowego w znaczący sposób wpływa na ochotę na seks, co jest biologicznie uzasadnione. Uważa się, że popęd seksualny u kobiet jest dużo mniejszy, niż u mężczyzn, jednak stwierdzenie to nie jest do końca prawdziwe – można zaobserwować liczne przypadki, w których przedstawicielki płci pięknej posiadają dużo większe potrzeby seksualne, niż ich partnerzy. Co więc zrobić w sytuacji, kiedy jako kobieta chciałabyś regularnie uprawiać seks, jednak Twój mężczyzna mimo subtelnych zachęt wydaje się niezainteresowany? Jest na to kilka sposób.

Pobudź jego wyobraźnię

Jedną z kluczowych kwestii jest przełamanie rutyny, jaka towarzyszy Wam w łóżku. Im większy staż związku, tym więcej par trzyma się utartych dotąd schematów i przestaje się starać. Czując się swobodnie w swoim towarzystwie, często zaniedbujemy swój wygląd oraz zapominamy o tym, aby uwodzić partnera i go zaskakiwać. Warto więc zamienić wygodny dres na kuszącą sukienkę i szykowny makijaż, a także zaopatrzyć się w komplet koronkowej bielizny, co niewątpliwie zwróci uwagę naszego mężczyzny. Warto pamiętać, że najbardziej pobudza wyobraźnię nie to co jest widoczne, lecz to czego nie widać, dlatego też nie podawaj mu od razu wszystkiego na tacy – zamiast tego kuś go i się z nim drocz.

Użyj afrodyzjaków

Sprzymierzeńcami w zwiększeniu libido u naszego partnera mogą okazać się także naturalne produkty spożywcze w postaci owoców, warzyw, ryb, owoców morza, przypraw czy ziół. W tym celu można wykorzystać na przykład ostrygi czy choćby truskawki z czekoladą. Również zapachy pełnią funkcję naturalnych afrodyzjaków i potrafią w znaczący sposób pobudzić nasze zmysły. Do najpopularniejszych aromatów o właściwościach pobudzających seksualnie należą takie zapachy jak jaśmin, piżmo, wanilia, cynamon, róża, magnolia, mandarynka czy drzewo sandałowe. Możliwości jest wiele, dlatego wybierz taki smak i aromat, jaki Twój mężczyzna lubi najbardziej.

Nie bój się rozmawiać

Najważniejsza w związku jest komunikacja, dlatego też warto otwarcie rozmawiać z partnerem nie tylko o swoich potrzebach, ale i o fantazjach. Nie bój się mówić otwarcie o tym, co Cię podnieca i co sprawia Ci największą przyjemność podczas seksu, a Twój mężczyzna nie powinien przejść obok tego obojętnie.

Zobacz także: https://lovido.pl/2017/12/18/jak-prawidlowo-wykonac-masaz-erotyczny/