Coraz więcej osób przyznaje się do tego, że choć raz uprawiały seks i z kobietą i z mężczyzną i czerpała z tego satysfakcję. Właśnie w takiej sytuacji można mówić o biseksualizmie. Osoba biseksualna będzie reagować na bodźce seksualne zarówno od kobiety jak i mężczyzny.

Bi a homo?

Najczęściej osoby https://bisex.com.pl/ są zaliczane przez społeczeństwo do osób homoseksualnych. To nie działa w ten sposób. Ustalmy: osoba biseksualna, przykładowo: Jest nią kobieta i jest w związku z mężczyzną, to jej zainteresowanie seksualne osobami jej płci – maleje i to znacznie. Tak więc, podejmuje działania seksualne tylko i wyłącznie heteroseksualne. Jednak, jeśli z jakiegoś powodu, para się rozstanie, mocno pokłóci, wpadnie w konflikt… Wtedy osoba biseksualna może całkowicie stracić zainteresowanie osobami płci przeciwnej – więc stanie się homoseksualistą. Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy to na tyle prosto, by każdy zrozumiał? 🙂

Większość populacji ludzkiej to hetero, niewielka – homo, zaś bardzo mały ułamek całej ludzkości to właśnie osoby biseksualne.

Wszystko zależy od wieku, od aktualnego etapu swojego życia – raz osoba biseksualna może czerpać większą przyjemność ze stosunków partnerskich i seksualnych z osobą tej samej płci, zaś na innym etapie życia, będzie wolała płeć przeciwną. Tak to już jest i tak pewnie zostanie. Nie uważajmy osób biseksualnych za dewiantów, czy co gorsza – za osoby chore psychicznie.

Seksuolodzy uważają, że orientację seksualną poszczególnych osób można określić jako KONTINUUM. Seksuolog Alfred Kinsey stworzył skalę, gdzie 0 to nastawienie wyłącznie heteroseksualne, zaś 6 to nastawienie wyłącznie homoseksualne. Gdzieś po środku skali, znajdują się właśnie osoby biseksualne. Tak więc – dla osób biseksualnych, dla uzyskania przez nich pełnej satysfakcji seksualnej nie ma znaczenia, czy kontakty seksualne będą odbywać się z kobietą czy mężczyzną. W zależności tylko od etapu życia, na którym się znajduje, raz bardziej będzie kręcić tę osobę kontakt z płcią przeciwną a czasem z osobą tej samej płci. Po prostu.