Suchość pochwy

Wiele kobiet, mimo że odczuwa silne podniecenie i gotowość na seks, to jednak ich narządy płciowe nie wytwarzają odpowiedniej ilości wydzieliny, która zapewniałaby odpowiedni poślizg podczas penetracji. W efekcie zbyt sucha pochwa może powodować dyskomfort podczas seksu, przyczyniając się do bolesnych otarć i podrażnień. Przyczyny takiego stanu mogą być rozmaite, począwszy od spadku poziomu estrogenów we krwi, wahań hormonalnych związanych z menopauzą, po rozmaite infekcje. Z drugiej strony, przyczynami zbyt małego nawilżenia pochwy, mogą być także takie czynniki jak zmęczenie lub stres.

W jakim celu używa się lubrykantów?

Uprawnianie seksu bez odpowiedniego nawilżenia pochwy może być nieprzyjemne nie tylko dla kobiety, ale i może wiązać się z dyskomfortem dla obojga partnerów. Aby zapewnić sobie i swojemu partnerowi lepszą jakość seksu, warto zaopatrzyć się w lubrykant, dzięki któremu stosunek będzie przyjemniejszy i w pełni bezbolesny. Zastosowanie lubrykanta pozwala nie tylko na osiągnięcie odpowiedniego poślizgu podczas stosunku, ale jest także całkowicie bezpieczne dla narządów intymnych i nie powoduje podrażnień.

Rodzaje lubrykantów

Na rynku dostępne są różne rodzaje lubrykantów, które są wzbogacone w substancje o właściwościach silnie nawilżających. Wśród nich znajdziemy między innymi lubrykanty na bazie wody, lubrykanty silikonowe oraz lubrykanty olejowe. Dodatkowo warto wyróżnić także produkty o właściwościach hipoalergicznych, przeznaczone dla osób ze skłonnościami do alergii, lubrykanty smakowe i zapachowe, czy choćby lubrykanty stymulujące o właściwościach rozgrzewających lub chłodzących, które pozwalają na osiągnięcie jeszcze intensywniejszych doznań podczas seksu. Większość z dostępnych lubrykantów występuje w formie praktycznej butelki z pompką, co pozwala na szybkie zaaplikowanie niewielkiej ilości preparatu. Lubrykanty oraz żele intymne mogą stanowić również znakomity dodatek do gry wstępnej, dzięki któremu możemy wykonać rozgrzewający masaż erotyczny, rozbudzając wyobraźnię naszego partnera i zachęcając go do dalszej zabawy. Lubrykant może zatem nie tylko zapewnić nam odpowiednie nawilżenie, ale może również zwiększyć jakość naszych doznań, dlatego warto zaopatrzyć się w taki specyfik.

Źródło: https://polskie-aktorki-porno.pl